Recenzie Lenovo IdeaTab 4 8 ZA2B0035CZ

• Všetky (1)
Vald
Vald

Pridané: 5. januára 2018

• Ideálna voľba v pomere cena/výkon
  • Výborný obraz
  • Perfektný zvuk
  • Podpora OTG
  • 2 GB RAM
  • Android 7.1
  • Slušná výdrž batérie
  • Pomalé nabíjanie
  • Menší problém s USB prepojením na PC

Slušný tablet s prekvapujúco dobrými parametrami a výkonom za dobrú cenu. Bol kupovaný na sledovanie filmov a multimédií a tento účel spĺňa na 100%.
Display:
Dosť predimenzovaný jas (zrejme kvôli používaniu na slnku). Naopak by som uvítal trošičku viac kontrastu, inak je obraz fakt super. Farby sú dobré, pozorovacie uhly tiež. Dotykové ovládanie je v pohode, reakcie dobré.
Zvuk:
Dva reproduktory a Dolby Atmos je tu poznať hneď na prvé počutie. Navyše sú reproduktory umiestnené na boku, takže nebránia počúvaniu ani pri položení na mäkkej podložke. Po otvorení aplikácie s názvom "Dolby", máme k dispozícii o.i. nastavenie režimu (film, hudba, hry, hlas), ďalej stupeň priestorového efektu a stupeň zosilnenia hlasitosti.
Software:
Je tu Android 7.1 ale asi iba základ. Jediné čo Lenovo pridalo bola aplikácia za zálohovanie, online manuál a úplne zbytočná aplikácia oboznamujúca s parametrami prístroja. Inak nič. Dokonca ešte aj galériu som si musel stiahnuť. Pre úplnosť ale treba spomenúť prítomnosť správcu súborov, ktorý je v celku prehľadný. (aspoň niečo). Zvyšok si treba posťahovať s Google Play.
Spôsoby nastavenia samotného androidu tiež nijak neohúria. Je tu ale všetko potrebné.
Výbava a pripojenie:
Okrem základnej trojice tlačidiel a zdierky na 3,5mm Jack je tu ešte port na microSD kartu krytý plastovou krytkou. Prístroj podporuje aj SDXC karty, ale akosi sa mi ju nedarilo prepojiť s PC cez USB kábel. Pokusy som nakoniec vzdal a vložil kartu priamo do PC.
Prenos súborov cez wifi a bluetooth funguje bez problémov. Taktiež aj spárovanie príslušenstva. (handsfree)
Fotoaparát:
Dosť pohotový, jednoduché ovládanie. Scénické režimy, automatika... Klasika.
Zadný objektív je bez blesku a prisvietenia, takže pekné snímky si vyžadujú dobré svetelné podmienky.
Predný objektív je tak maximálne na skypovanie. (takže selfe radšej nie)
Batéria:
Nabíjanie trvá celú večnosť, ale aj dosť dlho vydrží. Zaznamenal som pri sledovaní filmov dovedna cca 12 hodín výdrže pri stiahnutom jase a vypnutej wifi. Prezentovaných 20 hodín sa mi síce zdá ako dosť optimistický odhad, ale krajné medze som neskúšal. (čakal som že to bude ešte horšie)
Záver:
Tablet beží pomerne svižne, celkový dojem je dobrý. Náročné hry som neskúšal, ale väčší problém by s nimi nemal byť. Vyberal som základný model (bez sim karty, 4G a LTE) so zameraním na filmy a multimédiá. Tento účel u mňa spĺňa na 100%. Kúpu jednoznačne odporúčam pre podobne zameraných záujemcov.