Recenzie Acer Iconia One 10 NT.LE0EE.001

• Všetky (1)
almarksn
almarksn

Pridané: 23. februára 2018

• 10,1" TFT LCD IPS displej s rozlíšením 1920x1200 pix., veľmi pekné kontrastné farby,
  • Horné microUSB podporuje USB-OTG, takže k tabletu pripojíte USB s multimédiami, myšku, klávesnicu, reproduktory alebo čokoľvek iné.
  • 32GB vnútorná pamäť rozšíriteľná o microSD karty, pre aplikácie ostáva cca 25 GB, ostatok zaberie systém
  • novší Android 7.0, svižný chod
  • stereo reproduktory v prednej časti podporujúce technológiu dts
  • Tripod na postavenie tabletu v balení
  • Celkom slušná výdrž na jedno nabitie cca 5 hodín intenzívneho používania.
  • Zdrsnená zadná časť pre lepší úchyt
  • 3,5 mm jack výstup
  • Štandartne krátky káblik na nabíjanie

Veľmi pekný IPS displej s máličko vyšším rozlíšením ako FullHD,dostatočne jemný aby nebolo vidieť jednotlivé pixeli, čo je podľa mňa pri tabletoch kľúčové. Pri 10 palcových tabletoch len HD proste nestačí. Pozorovacie uhly sú výborné, ale nakoniec je to predsa len IPS, takže nič iné som ani nečakal.
Konektivita je veľmi široká, k tabletu pripojíte čokoľvek vrátane periférii ako miška a klávesnica. Všetko fungovalo bezchybne, nech som už tam napojil čokoľvek. Bluetooth je vo verzii 4.1, takže stream do iných periférii prebiehal spoľahlivo a bezproblémovo.Samozrejme záleží aj kam ten stream posielate.Kvalitný bluetooth potrebuje mať aj prijímacie zariadenie. Batéria má 6100 mAh, takže aj výdrž je pomerne slušná cca 5 hodín pri plnom zaťažení. Spracovanie je kvalitné, nič nevŕzga, ale osobne by som neveril tej gumenej krytke, čo je navrchu.
Procesor je 4 jadrový Mediatek, ktorý nepatrí medzi tie najrýchlejšie a v kombinácii s 2GB RAM som v antutu nameral celkové skóre 44632 bodov, čo je popravde dosť málo.Rozmenené na drobné CPU 20774, GPU 5085, UX 14032, MEM 4741
Systém je však vyladený a všetko beží svižne, samozrejme na tie najnáročnejšie hry to nebude, no na multimédia aj prácu to určite postačí.
Android je vo verzií 7.0 a to je dobre, lebo pri tomto výrobcovi je upgrade na vyššiu verziu prinajmenšom otázny. Všimol som si , že zatiaľ pomerne väčšie množstvo aplikácií z google play nie je optimalizovaných pre tento tablet, tak môžem len dúfať, že sa to časom zlepší.Zbytočného balastu je systéme minimum, čo je len dobre.
Repráčiky hrajú na tablet pomerne priemerne, nie je tam ani maličký náznak basov.Plus majú ale za to, že sú vpredu a podporujú dts.
Fotoaparáty vpredu aj vzadu sú na tablet priemerné, ale napríklad na skype to postačuje, ale na bežné fotenie to nieje.

Tablet je celkovo vydarený, svižný, s veľmi pekným displejom, širokou možnosťou napojenia periférii vďaka USB-OTG. Môžem len odporúčať, veľmi dobrý pomer cena a výkon.Ja som ho kupoval v 10/2017 za cenu 180€.